Zaloguj się w serwisie:

E-mail:

Hasło:

Średnia ocena obiektu:


cena od: 140 zł

Caspar*** Hotel,Restauracja***

ul. Pl. Piastowski 28
58-560 Jelenia Góra
woj. dolnośląskie

Rodzaj obiektu: Obiekty noclegowe - Hotel

telefon
75/6455001, kom. 665501228, fax. 75/6495490
e-mail
www

OPIS OBIEKTU

Hotel leży w samym sercu kurortu, przy promenadzie, w bezpośredniej bliskości Domu Uzdrowiskowego. Jego architektura wnętrz jest wyjątkowym w swoim rodzaju dziełem autorów, którzy są jednocześnie architektami oraz właścicielami Hotelu.
Stworzyli Zdrojową atmosferę, urzeczywistniając tutaj swoje najlepsze pomysły i koncepcje wspólnie z zaprzyjaźnionymi artystami.

Wszystko to da się zauważyć zaraz po wejściu do środka.

Czy to hall, czy sala kominkowa - niewidzialna granica a jednak otoczenie z duszą. To tu Jazz i wino pozwalają pozostawić niezapomniane wrażenie z kuracyjnej podróży do Cieplic.

 

Do dyspozycji gości hotelowych mamy bardzo wygodne i ładne, nowo wyremontowane pokoje 1,2,3 osobowe z łazienkami, wyposażone w TV i telefon..

Posiadamy również pokoje z dostawkami, dzięki czemu istnieje możliwość stworzenia pokoju 4 – osobowego.

Dla gości bardziej wymagających przygotowaliśmy dwa apartamenty składające się z holu, salonika, sypialni i łazienki.

UDOGODNIENIA / ATRAKCJE ZNAJDUJĄCE SIĘ NA OBIEKCIE

sala konferencyjna
internet
bar
tv
restauracja

INFORMACJE O RESTURACJACH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ PRZY OBIEKCIE

W naszej restauracji Sali kominkowej i Ogródku Zdrojowym łącznie z blisko 100 miejscami serwujemy dania regionalne, lekką kuchnie Wellnes, jak również domowe wypieki, propozycja w wydaniu międzynarodowym, w towarzystwie doborowej oferty win. Szczególnie dla zdrojowej klienteli nasz zespół wkłada duże zaangażowanie w programy żywieniowe oparte na podstawach kuchni Vital.

W tym obszarze nasza personalna opieka pozwoli Państwu na zachowanie niezapomnianych przeżyć. Dzięki niej znajdziecie Państwo wewnętrzną równowagę między ciałem a duszą.

O OKOLICY - Dolnośląskie - Jelenia Góra

Jelenia Góra - Perła w koronie
   
 
Jej rynek z barokowymi kamienicami o pastelowych barwach i dachach zdobnych jak damskie kapelusze jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Jelenią Górę otaczają ze wszystkich stron Sudety. Ulice miasta kończą się w parkach narodowych.
Śląska baśń ludowa głosi, że ziemia jeleniogórska tak się Bogu udała, że rozgniewane diabły postanowiły zniszczyć jej piękno. Jak? Zawalając głazami. Znosiły w worach kamienie z całego świata. Część wysypała się po drodze - i tak właśnie, wskutek czarciej fuszerki, powstała Śnieżka z pasmem Karkonoszy i mniejsze góry. Zimą, w śnieżnej szacie, jasne szczyty zdają się pochylać nad miastem. Otaczają je niczym górale tańczący w kręgu. Latem kotlina jest jak teatr, gdzie scena raz po raz rozświetla się słonecznym blaskiem i ginie w miękkich, mglistych półmrokach. Jelenia Góra usadowiła się w samym środku tego spektaklu natury. Udokumentowana historia grodu sięga XIII wieku. Według legendy pierwsza osada w tym miejscu powstała podczas polowania Bolesława Krzywoustego. W 1108 roku polecił zbudowanie grodu na pamiątkę udanych łowów - na jednym z tutejszych wzgórz władcy uzbrojonemu jedynie w sztylet udało się pokonać wyjątkowo piękne zwierzę. W tej okolicy jelenie miały ogromne poroża i potężne ciała. Różniły się od dzisiejszych saren wypasających się na obrzeżach miasta, coraz bardziej przyzwyczajonych do sąsiedztwa człowieka. Wielki jeleń na wzgórzu przetrwał w miejskim herbie.  

Tekst Maria Over

źródło : Miesięcznik VOYAGE numer 12 2006 (101)

Holiday - Dodaj bezpłatnie swój obiekt!

DODAJ
NAJNOWSZE GALERIE UŻYTKOWNIKÓW

Apartament Na Starówce w Żywcu
Dodane przez: Na Starówce
Liczba zdjęć: 6

Zobacz galerie

obiekt
Dodane przez: kwateryubasi
Liczba zdjęć: 15

Zobacz galerie

Raba resort - Domki pod Krakowem
Dodane przez: raba
Liczba zdjęć: 5

Zobacz galerie

pokój
Dodane przez: danuta
Liczba zdjęć: 2

Zobacz galerie

pokój
Dodane przez: danuta
Liczba zdjęć: 0

Zobacz galerieDODAJ GALERIEWSZYSTKIE GALERIE

Copyright by Holiday.pl 2010

Opublikowane na stronach www.holiday.pl informacje lub ceny nie stanowiš oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego