Zaloguj się w serwisie:

E-mail:

Hasło:

Ten obiekt nie ma jeszcze żadnych ocen


Dom Wypoczynkowy CECYLIA (OSW)

ul. Orla 1
57-540 Lądek Zdrój
woj. dolnośląskie

Rodzaj obiektu: Obiekty noclegowe - Pensjonat

telefon
74/8146316, kom. 662 013 013
e-mail
www

OPIS OBIEKTU

Obiekt znajduje się w centrum Starego Zdroju miasta Lądek Zdrój jednego z najstarszych uzdrowisk w Europie. Przylega do parku zdrojowego w bezpośrednim sąsiedztwie takich zabytków jak Kaplica Św. Jerzego, Wieża zegarowa i Dom zdrojowy. W odległości 30 do 300 m od naszego ośrodka znajdują się obiekty Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A oraz 23 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo Rehabilitacyjnego. Jesteśmy idealnym punktem startowym do pieszych wędrówek, jazdy rowerami, uprawiania sportów zimowych i letnich. W pobliżu znajduje się: * kort tenisowy (20m) * basen otwarty (400m) * arboretum (park unikalnych drzew i krzewów – 400m) * Źródło Św. Jadwigi (500m) * Biskupi Staw, a w nim świeże pstrągi (200m) * pijalnie wód - Wojciech (150m) i Jerzy (30m) * Kriokomora w 23 WSUR (80m) * Jaskinia Solno-Jodowa „Galos” (20m) * wyciąg narciarski orczykowy (600 m)

Oferujemy Państwu 51 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3 i 4-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, radiem, część pokoi z TV oraz salę konferencyjną na ok. 40 miejsc. Dostęp do bezpłatnego internetu Wi-Fi

W obiekcie znajduje się restauracja "DUET". Obsługujemy: * gości indywidualnych * grupy zorganizowane * grupy szkoleniowe * zielone szkoły * zimowiska * wycieczki szkolne

Trochę historii : W tym miejscu w 1813 roku odbyło się historyczne spotkanie Króla Prus Fryderyka Wilhelma III oraz Cara Rosji Aleksandra I.

ATRAKCJE Warto odwiedzić nas dla : - zdrowia i urody – pełna baza zabiegowa (kąpiele perełkowe, masaże wodne, masaże suche, kąpiele borowinowe, kriokomora i wiele innych, które oferują obiekty uzdrowiskowe Lądka Zdroju) - dla wzmocnienia i poprawienia kondycji fizycznej – wycieczki górskie (również z przewodnikami), jazda konna, trasy rowerowe w „dzikiej” przyrodzie, stoki narciarskie, korty tenisowe ( 20m od naszego obiektu), skałki wspinaczkowe - dla wielu atrakcji jakie oferuje gościnna Ziemia Kłodzka ( Jaskinia Niedźwiedzia, Kopalnia Złota, Muzeum Papiernictwa, sztolnie, skanseny, muzea, Twierdza Kłodzka)

W Lądku Zdroju odbywają się cyklicznie imprezy : Festiwal Tańca – Lądeckie Lato Baletowe Przegląd Filmów Górskich Przegląd Piosenki Pielgrzymkowej CENNIK Ceny obowiązują od 01.03.2011 TURYŚCI INDYWIDUALNI nocleg dla jednej osoby kształtuje się od 30 do 50 zł i uzależniony jest od długości pobytu i ilości osób w pokoju. Pobyt dla jednej osoby w pokoju 2 lub 3 osobowym jako "jedynka" waha się od 40 do 50 zł. GRUPY ZORGANIZOWANE DOROSŁYCH (wycieczki, szkolenia, „mini” konferencje) Ceny od 45 do 80 zł Ceny uzależnione są od długości pobytu, ilości osób, ilości posiłków ZIMOWISKA - KOLONIE WYCIECZKI - ZIELONE SZKOŁY Cena osobodnia od 40 zł do 60 zł nocleg w pokoju z łazienką + wyżywienie (2 lub 3 posiłki). UWAGA !!!!! : Ceny nie dotyczą pobytów świątecznych (święta, sylwester, "długie weekendy" itp) ZAPRASZAMY !!!

UDOGODNIENIA / ATRAKCJE ZNAJDUJĄCE SIĘ NA OBIEKCIE

restauracja
korty tenisowe
internet
tv

O OKOLICY - Ziemia Kłodzka

Ziemia Kłodzka
Piknik pod stołową skałą  

 
Ziemia kłodzka jest wszechstronna. Podoba się i kolekcjonerom mocnych wrażeń, i miłośnikom spokoju. Ma skalne labirynty, podziemne wodospady, stare kopalnie złota i uranu oraz uzdrowiska. Rzadko zdarza się nagromadzenie tylu atrakcji w jednym miejscu.
Tekst Marta Sapała Zdjęcia Anna Olej, Krzysztof Kobus/Travelphoto

Jest tutaj miejsce, które w upalny letni dzień do złudzenia przypomina plan filmu Piknik pod Wiszącą Skałą. Podobna sceneria, klejąca się cisza, przerywana jedynie szumem pszczół albo świstem wiatru oraz oniryczna atmosfera. Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych, bo o nim mowa, ma rzeczywiście podobną budowę jak słynna australijska Wisząca Skała. Najpierw trzeba się przedrzeć przez las wśród gigantycznych omszałych pocisków skalnych, potem pokonać 680 kamiennych schodków, które prowadzą na sam szczyt. Jego wygląd kojarzy się z wypaczonym ze starości, głęboko popękanym blatem stołu. Stąd nazwa całego pasma Gór Stołowych, wyjątkowego, bo zbudowanego nie fałdowo, tak jak pozostałe polskie góry, ale płytowo, z poziomych warstw piaskowca.  

źródło : Miesięcznik VOYAGE numer 07 2006 (96)

Holiday - Dodaj bezpłatnie swój obiekt!

DODAJ
NAJNOWSZE GALERIE UŻYTKOWNIKÓW

Apartament Na Starówce w Żywcu
Dodane przez: Na Starówce
Liczba zdjęć: 6

Zobacz galerie

obiekt
Dodane przez: kwateryubasi
Liczba zdjęć: 15

Zobacz galerie

Raba resort - Domki pod Krakowem
Dodane przez: raba
Liczba zdjęć: 5

Zobacz galerie

pokój
Dodane przez: danuta
Liczba zdjęć: 2

Zobacz galerie

pokój
Dodane przez: danuta
Liczba zdjęć: 0

Zobacz galerieDODAJ GALERIEWSZYSTKIE GALERIE

Copyright by Holiday.pl 2010

Opublikowane na stronach www.holiday.pl informacje lub ceny nie stanowiš oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego