Zaloguj się w serwisie:

E-mail:

Hasło:

Ten obiekt nie ma jeszcze żadnych ocen


Kompleks Świętokrzyska Polana

ul. Laskowa 93
26-050 Chrusty
woj. świętokrzyskie

Rodzaj obiektu: Obiekty noclegowe - Ośrodek wypoczynkowy

telefon
41 260 50 60, kom. 793 200 622
e-mail
www

OPIS OBIEKTU

Kompleks Świętokrzyska Polana położony jest na pięknym południowym zboczu Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego i stanowi idealne miejsce do wypoczynku dla całych rodzin.

Kompleks Świętokrzyska Polana to:

- OCEANIKA

- Park Miniatur ŚWIĘTOKRZYSKO

- Kraina Zabawy

- Ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynnkowy POLANIKA

- Dom weselny LIPOWY DWÓR

Oceanika to zespół wielkoformatowych akwariów o pojemności ponad 290 000 litrów z ponad 500 gatunkami zwierząt wodnych. Zgromadzono tu zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania w 13 biotopach.

Zwierzętom odtworzono warunki, w jakich występują w swoim naturalnym środowisku. W niektórych akwariach znalazły się też okazy, które można podziwiać jedynie w zbiornikach akwarystycznych. Niezwykle ciekawie prezentuje się nowa ekspozycja z wystawą „Potwory z głębin”. Przedstawiono na niej makiety ryb, które w naturze są prawie niemożliwe do obserwowanie ze względu na duże głębokości na jakich występują. Zwierzęta te zadziwiają swoimi kształtami i sposobami przystosowania się do trudnych warunków środowiskowych.

Park Miniatur Świętokrzysko rozciąga się na powierzchni 2 400 m2 i gromadzi wyjątkowe zbiory, a mianowicie kopie najważniejszych 20 obiektów regionu w skali 1:20. Przedstawiają stan idealny budowli, z czasów ich największej świetności. Rozmieszczone są bardzo pomysłowo, bo na obszarze przypominającym kształtem województwo świętokrzyskie i dokładnie w tych miejscach, w których znajdują się w rzeczywistym stanie. Park Miniatur Świętokrzysko to doskonała okazja, aby lepiej poznać województwo świętokrzyskie, aby odkryć jego barwną historię, aby zachwycić się pięknem budowli nie bez rozmachu stawianych w tym regionie. Wszystkie obiekty zostały odtworzone z najdrobniejszymi detalami, dzięki czemu można przeżyć niezwykłą podróż w przeszłość.

Kraina Zabawy czyli:

- Park linowy - miejsce pełne zakamarków, lin, drabinek, krętych korytarzy, gdzie dzieci i młodzież mogą przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu, bezpiecznie bawiąc się na linach.

- Brzozowa Zagroda - puszyste króliki, małe świnki wietnamskie, owce miniaturki i dostojne pawie. Każdy może tu wejść, nakarmić je i z bliska się im przyjrzeć.

- Dmuchańce

- Łódeczki

- Kule wodne

- Bungee

- Sala gier

Ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy Polanika jest jednym z obiektów na terenie Kompleksu Świętokrzyska Polana. To idealne miejsce do wypoczynku połączonego z zabiegami leczniczymi, które zapewni zespół specjalistów i doskonale wyposażony ośrodek rehabilitacyjny. Specjalistyczne zabiegi oferowane pacjentom wspomagane są także przez hipoterapię – na terenie ośrodka znajduje się stajnia z wybiegiem dla koni.

Ośrodek ma do dyspozycji 255 miejsc w 12 wolno stojących domach. Każdy posiada od 8 do 12 pokoi. W pokojach może mieszkać do 4 osób. Każdy pokój posiada własną łazienkę. Dodatkowo domy wyposażone są w aneksy kuchenne i wypoczynkowe. W budynku głównym jest 45 miejsc w pokojach o podwyższonym standardzie. Większość pokoi oraz cały teren ośrodka są w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na terenie Kompleksu Świętokrzyska Polana znajdują się także:

- restauracja

- klubokawiarnia z czytelnią

- miejsce na grilla

- zewnętrzna siłownia

- staw rybny

- plac zabaw dla dzieci.

UDOGODNIENIA / ATRAKCJE ZNAJDUJĄCE SIĘ NA OBIEKCIE

sala konferencyjna
internet
bar
tv
restauracja
siłownia

Holiday - Dodaj bezpłatnie swój obiekt!

DODAJ
This text is replaced by the Flash movie.

NAJNOWSZE GALERIE UŻYTKOWNIKÓW

Wakacyjny Domek
Dodane przez: wolter00
Liczba zdjęć: 23

Zobacz galerie

Pokoje
Dodane przez: magia_smaku
Liczba zdjęć: 4

Zobacz galerie

Apartament
Dodane przez: mazuriaapartamenty
Liczba zdjęć: 3

Zobacz galerie

Sylwester nad Jeziorem Dymno
Dodane przez: owbobo
Liczba zdjęć: 2

Zobacz galerie

Sielpia
Dodane przez: Regent
Liczba zdjęć: 2

Zobacz galerieDODAJ GALERIEWSZYSTKIE GALERIE

Copyright by Holiday.pl 2010

Opublikowane na stronach www.holiday.pl informacje lub ceny nie stanowiš oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego